Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Cirrhopetalum medusae
  Strona:    [1] 2    Następna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Emilia Zygan
E-mail: catchya@o2.pl
Data: piątek, 31 października 2008 18:18:37
Mam słabość do Bulbophyllum i Cirrhopetalum ze względu na fantastyczne kwiaty i ich różnorodność.Zakwitł mi jeden z moich ulubieńców,a mianowicie Cirrhopetalum medusae.
Synonimy: Bulbophyllum medusae,Phyllorchis medusae.Występuje od Tajlandii,Borneo,Malezji po Sumatrę,Filipiny i Singapur.Rośnie na pniach i gałęziach drzew w nizinnych lasach na wysokości do 400 metrów.Lubi ciepło,minimalne temperatury nocą to 16 stopni,w dzień 24-26.Stanowisko jasne do półcienistego.Wilgotność powietrza od 50% w górę.Kwitnie przeważnie jesienią i zimą.Kwiatostan może osiągnąć 20 cm długości.Kwiaty osadzone gęsto obok siebie w kolorach od białego po kremowy,różowo nakrapiane.Głęboko w środku żółte.Pseudobulwy osiągają wysokość 4 cm,z jednym sztywnym liściem.
Pseudobulwa,która wykształciła kwiatostan,wydała na świat najpierw przyrost,który osiągnął już dojrzałość (z reguły jest odwrotnie).Kwiaty ponoć pachnące,u mnie narazie bezzapachowe,może zmieni się to z czasem .



















Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marzena RK
E-mail: marzenkakozlowska@op.pl
Data: piątek, 31 października 2008 18:54:42
Śliczności, też mam słabośc do tego rodzaju.
Dzisiaj przyjechała do mnie malutka Bulb. medusae.
Napisałam do Pani maila.

Pozdrawiam
Marzena


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tomek Szewerniak
E-mail: vetom@wp.pl
Data: piątek, 31 października 2008 19:09:49
Słabości do bulbo nie mam, ale kwiaty B. medusae bardzo mi się podobają. Gratulacje !
Pozdrowienia - Tomek

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: martusc@o2.pl
Data: piątek, 31 października 2008 23:23:06
Od dłuższego czasu mam na nie oko . Czy dobrze rośnie poza szklarnią i proszę koniecznie napisać czy pachnie. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Sandra Wawrzyniak
E-mail: cass@poczta.onet.pl
Data: sobota, 1 listopada 2008 10:56:36
Mmmm, świetne ! Od zawsze bardzo mi się podobał ten gatunek, potwierdzam że roślina jest bardzo ciepłolubna, ja swoją za późno wniosłam z ogrodu i straciła 5 liści - zmarzły
Pomysłowe są też te dodatkowe dziurki w doniczce !

pozdrawiam
Sandra

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Emilia Zygan
E-mail: catchya@o2.pl
Data: sobota, 1 listopada 2008 12:34:46
U mnie rośnie na parapecie i nie pachnie .A dziurki robię prawie w każdej doniczce.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamila Irie
E-mail:  
Data: sobota, 1 listopada 2008 19:29:37
Zjawiskowa

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: poniedziałek, 3 listopada 2008 11:50:46
Gratulujé piekna masa kwiatow

Ja tez mialem maly kawalek ale chyba juz padl, poluje tez na wieksza ciut sztuke, ale jakos nie moge trafic choc w azjatyckjich sklepach jest to jedno z najtanszych bulb niemal traktowane jak zielsko...

Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Tamara Florczak
E-mail:  
Data: poniedziałek, 20 kwietnia 2009 22:49:35
To i ja pochwalę się moim storczykiem , który trafił do mnie we wrześniu 2007 roku.
Roślina miła za sobą przynajmniej 2 importy, więc w chwili wyjęcia z paczki nie wyglądała najlepiej. Pierwsza rzecz, którą zrobiłam było przesadzenie jej na korek. Życie pokazało, że była to słuszna decyzja.
Z mojego doświadczenia wynika, że jest to jest bezproblemowy storczyk. Obie zimy spędził w gorącym orchidarium, a lato w zacienionej szlarence na działce.
Dodam jeszcze, że mój egzemplarz niestety nie jest bezwonny – pachnie inaczej . Dobrze, że nie intensywnie.
A to już zdjęcia:





Pozdrawiam,
Tamara

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: poniedziałek, 20 kwietnia 2009 22:52:50
codo, a ja swoje kieyś zabilem w doniczce... i nie mam zadnego ;-( Kto ma jakies duze dla mnie he?

Gratuluje i pozdrawiam

Piotr M

Strona:    [1] 2    Następna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl