Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Korzenie
  Strona:    Poprzednia    1  2  3  [4] 

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: ANKA
E-mail:  
Data: piątek, 11 maja 2007 18:41:06
Czesc! Ja mam podobny okaz do twojego, Ela.Nie mial zupelnie korzeni przez prawie 3 miesiace, stal sobie w korze dosyc duzej, kupowalam ja w orchidsklepiku(bo w sphagnum kupionym specjalnie dla celow reanimacji, falek poprostu plesnial... ). Przez ten czas zgubil 2 lisie, podgniwal jeden, a drugi zostal "zjedzony" przez sam falek, zeby jakos utrzymac sie przy zyciu.Na dzien dzisiejszy ma 3mm korzonek, ktory nie wiem czemy zaczyna sie pkrywacz czarnym korzuszkiem?, ale nadal ma zielona koncuweczke.No i wypuscil listek,tez 3mm ma.Ciezko mu bez korzeni rosnac.
Tydzien temu kupilam ASAHI SL, spryskalam wszystkie swoje kwiatki,Inna orchidea nastepnego dnia wydala z siebie koniuszek listka mlodego,teraz, po tygodniu ma juz 1 cm.A ta orchidea bez korzeni jakos sie trzyma,a u nasady lisci czuje ale wybrzuszenia,jakby nowe korzonki sie przebijaly.
a co do metody reanimacji,musisz ja sama dopasowac do swojego kwiatka,najlepij wyprobowawszy kazda,bo mi z semi-hydro sie nie powiodlo,jak i ze sphagnum,i workiem..
Zycze powodzenia,mam nadzieje ze opis reanimacji mojego falka tobie czyms pomoze

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ela
E-mail: eleta@wp.pl
Data: piątek, 11 maja 2007 21:45:21
Wlsnie tez czytalam o ASALI , tylko ze obeszlam kwiaciarnie i sklepy ogrodnicze w moim miasteczku i nikt tego nie ma (

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anusia
E-mail:  
Data: niedziela, 27 maja 2007 01:15:37
mam pytanie które ktoś juz tu zadał ale nie uzyskał odpowiedzi. jeżeli u mojego falka uciełam korzonki które były nadpsuje na początku a one dalej sie psują to co mam zrobić? jak je uciąć? czy zasypac pote cynamonem/węglem?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kasiek
E-mail: kasiek555@gmail.com
Data: sobota, 9 lutego 2008 23:57:57
Witam,
już gdzieś to pisałam, i przede mną też ktoś pisał, czy można prosić o zdjęcie zdrowych korzeni Cambrii??

Od niedawna mam 3 szt i chcę się upewnić że wszystko z nimi w porządku oprócz tego że były lekko przesuszone
Pozdrawiam i dziękuję!

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Początkujący
E-mail:  
Data: niedziela, 10 lutego 2008 12:16:53
Myślę że ten temat powinien być gdzieś przypięty np. na głównej stronie, żeby każdy "zielony" mógł zobaczyć jak powinny wyglądać korzenie jego rośliny.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Renia
E-mail: sta.pol@wp.pl
Data: poniedziałek, 11 lutego 2008 21:42:03
Czy taki brazowiejący liść na sabotku jak na prezentowanym zdjęciu jest normalne,czy objawem zmian chorobowych? Niepokoją mnie takie liście na moich sabotkach. Z pozdrwieniami Renia

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Goliat
E-mail: aledaw@wp.pl
Data: niedziela, 17 sierpnia 2008 23:22:11
Witam!

Jestem początkującą hodowczynią storczyków dlatego chciałabym zasięgnąc waszej rady. Niedawno po przeczytaniu tego forum postanowiłam spojrzeć w głąb doniczki by sprawdzic czy korzenie mojego falka są zdrowe. Nie potrafię jeszcze sama tego zweryfikować dlatego proszę was o zdanie w tej sprawie.

Oto zdjęcia doniczki której przy ściankach tworzy się zielony nalot jakby mech. Nie wiem czy to dobrze :/




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Goliat
E-mail: aledaw@wp.pl
Data: niedziela, 17 sierpnia 2008 23:23:03
I tu kolejne zdjęcia korzeniu już samych




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Goliat
E-mail: aledaw@wp.pl
Data: niedziela, 17 sierpnia 2008 23:24:36










Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: kasia84
E-mail: kasia.kaczmarczyk@wp.pl
Data: poniedziałek, 18 sierpnia 2008 17:02:51
właśnie kupiłam sobie nowego falusia, jest biały normalnie śliczny; i mam pytanie właśnie co do korzeni ponieważ ma dużo powietrznuch korzeni, które są suche, i chodzi oto czy mogę je obciąć???

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewelina
E-mail:  
Data: czwartek, 5 lutego 2009 10:05:26
Witam... Mam storczyki gdzies od wakacji. Mam przesliczne rózowe i białe doniczki (szersze na gorze zwezone ku dolowi z miejscem na zbieranie sie wody. Czy moge do nich wstawic storczyka w przezroczystej doniczce? czy korzenie na całej długości moga byc bez dostepu swiatła? Czy jednak nie można wstawiac storczykow do zasłonietych doniczek? Posze o odpowiedz Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Asia
E-mail:  
Data: niedziela, 15 lutego 2009 11:12:11
podczas podlewania zauważyłam w korzeniach mojego storczyka dziwną bulwę - wygląda jak splot jasnobrązowych nitek - czy to objaw jakiejś choroby?




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail:  
Data: niedziela, 15 lutego 2009 11:19:08
Zdjęcie niewyraźne ale wygląda jak mech nowozelandzki(sphagnum) -jest to składnik podłoża i nie szkodzi roślinie - wręcz przeciwnie.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Asia
E-mail:  
Data: niedziela, 15 lutego 2009 13:40:00
Małgosia, dziękuję za odpowiedź
przyznam się, ze storczyki mam od niedawna i już chciałam się do tego dobierać ponieważ wygląda to nieciekawie - jak grupa zdechłych robaczków (przez doniczkę trudno zrobić wyraźne zdjęcie)

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Małgosia
E-mail:  
Data: niedziela, 15 lutego 2009 19:00:04
Nie ma sprawy. Korzenie wyglądają całkiem nieźle, więc proponuje zostawić storczyka w spokoju - tylko nie przelewać a czekać z podlewaniem aż staną się srebrzysto szare. Na wszelki wypadek proszę sobie zerknać tu:

http://www.orchidarium.pl/forum/read_thr.php?f=0&r=13808&pg=1

Powodzenia -

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ania
E-mail: ania.kalasa@op.pl
Data: czwartek, 8 kwietnia 2010 17:48:05
Witam serdecznie,

Mam dwa rodzaje storczyków: Phalaenopsis, Dendrodium. Wszystkie zaczęły jakby więdnąć.

Dendrobium ma liście lekko pomarszczone. Dzisiaj zauważyłam, że korzenie są totalnie wyschnięte - złamałam kilka i były jak wiór...Widzę, że gdzieniegdzie wypuszcza świeże, zieloniutkie, ale główna bólwa korzeni jest sucha. Do tego widzę, że na jednym pędzie pojawiły się korzonki... co to oznacza??

Phalaenopsis ma bardzo słabe liście, na końcach wyschnięte i czarne... wypuszcza nowe liście więc nie jest z nim bardzo źle, ale stare wyglądają nieszczególnie. W jednym z Phalaenopsisów w doniczce pojawił się zielony nalot. Czytałam, że to od światła i wody i powinno się doniczkę wyczyścić, ale nie bardzo wiem jak wyjąć kwiat - korzonki przeszły dno doniczki i się z nią splatały... Poniżej załączam zdjęcia.

Poradźcie co robić aby storczyki były silne, zdrowe i jędrne :-)
Ania
















Strona:    Poprzednia    1  2  3  [4] 

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl