Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Re: Miss wśród dracul - DRACULA BELLA
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: sobota, 29 kwietnia 2006 13:47:47

"Drakularium" - to brzmi dumnie!!! To jest zwykłe akwarium z nadbudowaną częścią do zawieszania drakul właśnie, choć marzy mi się szafka . Stoi na parapecie północno-wschodniego okna i słońce zagląda tam ew. tylko raniutko. Okno jest NIESZCZELNE, wieje tam jak diabli . Zimą kaloryfer zakręcony jest na stałe, nie ma rurek ciągu ciepłowniczego, więc w dzień jest 13-16 stopni, w nocy kilka stopni mniej.
Latem, w czasie upałów tego okna w ogóle nie otwieram, więc i ciepłe powietrze nie wchodzi. Kiedy widzę, że temperatura latem przekracza 20 stopni, to wtedy wrzucam do środka kostki lodu i szybko się wszystko schładza. Może kupię w końcu wkłady do turystycznej lodówki?
W wyższych temperaturach chłodolubne dracule pewnie i będą rosły, ale nie zakwitną, czyli będzie rosła "sałata" ...
Ta dracula ma akurat dość umiarkowane wymagania temperaturowe. Ale są i takie, które lubią cieplejsze klimaty...
Natomiast konieczne są: STALE bardzo wysoka wilgotność (ok. 90%) i CIĄGŁY ruch powietrza, czyli wentylatorki chodzą 24 godziny/dobę.
Nad tym i od strony pomieszczenia są też żarówki energooszczędne, coś tam jednak trzeba je doświetlać mimo wszystko

Pozdrawiam,
Grażyna

Powrót do grupy


© Copyright 2025 Orchidarium.pl