Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Phragmipedium Paul Eugene Conroy
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: sobota, 3 kwietnia 2010 21:21:50

Witam,

Phragmipedium Paul Eugene Conroy to krzyżówka Phragmipedium wallisii x longifolium zarejestrowana pod koniec roku 1995 przez Harbingera. Oba wymagają umiarkowanych warunków uprawy i dość chłodnych zimowych nocy, więc i ta krzyżówka powinna z takich warunków być zadowolona.

To dość spora roślina, o szerokich, sztywnych liściach, wysokość mojej z pędem kwiatowym, który wyrasta wysoko ponad liście, to około 65 cm.

Kwitnienie to nie moja zasługa, niestety , bo kupiłam z pąkami na wystawie w Budapeszcie. Ale ich rozwój to już moja zasługa . Kwiaty mają ok. 15 cm długości, a wydłużone ogonki petali ponad 25 cm. Na pierwszym zdjęciu koniuszki wszystkich płatków jeszcze sklejone, a ogonki już rosną , co dało w efekcie kształt serca.









Pozdrawiam,
Grażyna

Powrót do grupy


© Copyright 2025 Orchidarium.pl