Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Prezentacje

 Temat:  Stanhopea jenischiana
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Zgoda-Cajdler
E-mail:  
Data: niedziela, 23 listopada 2008 20:38:12
Jest w mojej kolekcji od 3 lub 4 lat.Zamawiana przez Orchidarium z Ekwadoru.Jak dotychczas to jej drugie kwitnienie.Kwiatostan długości ok. 50 cm z sześcioma kwiatami.Wielkość kwiatu 14 cm.Rośnie takze drugi pęd kwiatowy.Zapach bardzo intensywny wypełniający cały pokój: duszny i słodkawy, ale trudny do porównania.
Jak narazie rośnie w doniczce-niestety ( dopóki nie trafi do orchidarium, które jest w trakcie budowy )na parapecie okna południowego, bez zbędnych zabiegów. Roślina dużych rozmiarów:liść dorasta do ponad 50 cm.To jedna z moich ulubienic

























Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: wtorek, 25 listopada 2008 11:01:25
Bardzo piékna Stanhopea - gratulujé!

Pokazywalem tu krzyzowke wlasnie z ta - Bird of Prey, i z moich obserwacji jak narazie - odpukac - moja przyrasta bezproblemowo a do idealnych warunkow dla tego rodzaju mam hoho i jeszcze troche, no ale czy napewno jej jest dobrze to trzeba bedzie poczekac na nastepne kwitnienie.

Pozdrawiam

Piotr M

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Elżbieta Ziąbkowska
E-mail: JAeuterpe@interia.eu
Data: wtorek, 25 listopada 2008 19:05:07
Bardzo orginalne kwiaty.Gratuluję kwitnienia.
Też lubię Stanhopee,a sama mam tigrinę.
Pozdrawiam.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail: maria@artgabi.com.pl
Data: wtorek, 25 listopada 2008 19:09:28
Śliczna! Gratuluję kwiatów Szkoda, że nie mam już miejsca.

Z pozdrowieniami, Maria M.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: KRASNAL
E-mail: kkrasnal@op.pl
Data: środa, 26 listopada 2008 06:46:44
Piękne kwitnienie - gratuluje. Chyba znowu jestem chory - patrz lista chciejstw. Jak długo utrzymują się kwiaty????

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Zgoda-Cajdler
E-mail:  
Data: piątek, 28 listopada 2008 17:13:24
Kwiaty utrzymują sie u mnie 4 dni, ale trzymana jest na parapecie i to niestety w pobliżu grzejnika... Pewnie w orchidarium kwitnienie byłoby dłuższe.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl