Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Co robić przy skraplajacej sie wodzie w doniczce
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Azi
E-mail:  
Data: czwartek, 2 grudnia 2010 12:08:55
Mam pytanie do bardziej doświadczonych odmnie milośników orchidei. Mianowicie mój kwiatuszek stoi sobie na parapecie, tak jak to powinno być. W wyniku różnicy temperatur w wewnątrz doniczki (na ściankach) osadza sie woda. Kwiatek byl podlewany juz jakiś czas temu (około 3 tyg.), a kropelki wciaz tam są. Czy powinnam kwiatka podlac czy poczekać do calkowitego wyschnięcia. To moze przeciez troche potrwać. Korzenie powietrzne spryskuje co pare dni ale sa przeciez takie ktore nie maja stycznosci z mokrym pojemnikiem. Dodam jeszcze ze korzenie ktore widać są miejscami lekko srebrne. A może kwiatka przstawic na czas zimy do wewnatrz pokoju gdzie temperatura jest wyrownana. Z góry dziekuję za pomoc Pozdrawiam Azi

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: mania
E-mail:  
Data: czwartek, 2 grudnia 2010 12:52:10
ja zawsze wypalam w doniczce tej przeźroczystej jak najwięcej otworów w ściankach ,wtedy nie ma problemu z przesychaniem podłoża ani z glonami.storczyk nie może mieć cały czas mokro,podłoże powinno szybko przesychać.A może to podłoże jest do niczego(bardzo zużyte),miałkie i zbite.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: M
E-mail:  
Data: piątek, 3 grudnia 2010 00:00:03
A jak ten kwiatuszek ma na imię że jest podlewany raz na 3 tygodnie? Jest to ważne aby odpowiedzieć na pytanie czy go przestawić na pokoje.
Nawet w doniczkach z dodatkowymi otworami, od strony zimnego nawiewu (okno)wykrapla się woda i nic z tego dalej nie wynika. Nie suszyć. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Azi
E-mail:  
Data: piątek, 3 grudnia 2010 12:05:02
Kwiatek to phalaenopsis.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: marta.uscienska@gmail.com
Data: piątek, 3 grudnia 2010 21:53:17
Jeśli to jest phalaenopsis, a pod parapetem grzeje kaloryfer , to proszę podlewać raz na tydzień wodą o temperaturze pokojowej. Raz na 3 tygodnie ,,kropelka,, wody może wystarczyć głownie ,,śpiochom,, . Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: qrt
E-mail: qrt@op.pl
Data: wtorek, 7 grudnia 2010 00:26:25
... w takim razie, skoro starcza 'mu' na 3 tygodnie, to jest ewidentnym śpiochem

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl