Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Dala wszystkich tracacych nadzieję
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka
E-mail: agikowa@op.pl
Data: sobota, 27 listopada 2010 12:07:59
na wirusowe choroby naszych podopiecznych
Udało się !!!!
do podlewania dodajcie na 10 litrów wody 10 kropli OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO i kąpiel ok 2 godzin w tej mieszance. Po 2 kąpielach zaczęłam dodawać odrobinę odżywki do storów.
P.S
Jakiś czas temu prosiłam o pomoc i powiedziano mi, że to paskudny wirus i nie mam szans.Nie poddałam się. Poczytałam w internecie na temat leczenia olejkami antywirusowymi do aromaterapii i kąpieli. Zaryzykowałam. Mam ok. 30 roślin i wszystkie były chore tylko 2 niestety umarły ale to i tak sukces.
Pozdrawiam
Aikowa


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Katie
E-mail:  
Data: sobota, 27 listopada 2010 12:26:20
Gratuluje

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Zuzanna Kowalczyk
E-mail: zuzakow@wp.pl
Data: sobota, 27 listopada 2010 12:55:27
Witam sedecznie , z tym olejkiem to swietny pomysl i gratulacje dla odwagi i ratowania tych pieknych istot jak storczyki. Mam prosbe czy ma ktos doswiadczenie ze storczykiem " Promenea guttata " ? Bardzo prosze o kilka rad jakie warunki on potrzebuje ? Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Zuzanna Kowalczyk
E-mail: zuzakow@wp.pl
Data: sobota, 27 listopada 2010 13:00:31
A moze Pani Grazynka cos mi podpowie , bardzo prosze . Boje sie zmarnowac roslinke . Mam troche innych storczykow , ale z takim gatunkiem nigdy wczesniej nie mialam stycznosci . Bede bardzoooo wdzieczna za kilka porad

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mariola
E-mail: mariolik1@poczta.onet.pl
Data: sobota, 27 listopada 2010 13:05:10
Gratuluję Agnieszko musze i ja wyprobowac Twojego sposobu, bo mam jednego storczyka podejrzanego o chorobę wirusową. Napisz mi tylko, czy dwie kapiele to wystarczy? Czy powtarzac, co jakiś czas? Ile minęlo u Ciebie czasu, od tych kąpieli, ze jestes pewna, ze storczyki sa juz całkowicie wyleczone i choroba nie powróci? Jeszcze jedno jakiego olejku uzyłas, chodzi mi o nazwę firmy?
Pozdrawiam Mariola

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: sobota, 27 listopada 2010 18:22:32

Witam,

to raczej nie ten wątek, ale skoro tu padło pytanie o Promenaea guttata, to tu odpowiem.

Nie uprawiałam nigdy tego storczyka, więc moja wiedza jest tylko z netu , a arkusza uprawy nie mam. Można zresztą wiele znaleźć...

Występuje w Brazylii, lubi chłód i temperatury umiarkowane, umiarkowany poziom światła, podłoże powinno być stale wilgotne, ale nie rozmokłe. Poleca się podlewanie co 5-7 dni, ale to zależy od użytego podłoża. Dorosła roślina zimą powinna przejść około miesiaca zupełnej suszy.

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Zuzanna Kowalczyk
E-mail: zuzakow@wp.pl
Data: sobota, 27 listopada 2010 21:27:40
Bardzo dziekuje Pani Grazynko za te informacje , ktore mi pomoga . Szukam w necie , ale za wiele tych informacji nie ma o tym gatunku . Pozdfrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Zuzanna Kowalczyk
E-mail: zuzakow@wp.pl
Data: sobota, 27 listopada 2010 21:36:58
A moze ja cos zle wpisuje ? Widze , ze wdarl sie mi blad sprobuje wpisac jeszcze raz ta nazwe . Pozdrawiam

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl