Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  cymbidium
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: cela
E-mail:  
Data: poniedziałek, 15 listopada 2010 16:15:24
Witam serdecznie może ktoś z Państwa zechce mi pomóc. W grudniu zeszłego roku kupiłam hybrydę cymbidium to moj pierwszy storczyk z tego rodzaju rośnie ładnie ma 5 nowych psbulw od czerwca do października stał na balkonie w tej chwili stoi na południowym oknie w temp ok 15 stopni w dzień nocą troche mniej i nie jestem pewna co dalej czy powinnam zostawić go tam aż wypuści pędy kwiatowe (o ile to zrobi) czy zabrać go do domu gdzie mam o wiele wyższą temperature. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Wiktor
E-mail:  
Data: wtorek, 16 listopada 2010 08:31:28
Jeżeli w tej chwili roślina stoi wewnątrz mieszkania i ma temperaturę 15 stopni,dodatkowo niższą w nocy o parę stopni,to dla niego warunki wręcz idealne.Ja swoje trzymam całe lato na zewnątrz.Dopiero parę dni temu wylądowało w mieszkaniu,stoi w temperaturze 13 stopni,w nocy jeszcze niższej.Obficie podlewać należy w momencie pojawienia się pędów kwiatowych,do tego momentu troszeczkę przesuszając. W ubiegłym roku tak traktowana roślina kwitła bardzo obficie.Naturalnie trzeba zapewnić jej dużo światła,najlepsza jest więc wystawa południowa.Pozdrawiam życząc sukcesów Wiktor.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl