Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Cattleya intermedia var alba
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: marta.uscienska@gmail.com
Data: niedziela, 14 listopada 2010 11:21:05
Uprawiam tę roślinę (na parapecie) od VI. 2008 i dotąd nie sprawiała większych kłopotów. Ostatnio przesadzałam ją w VI. 2010, wytworzyła potem 3 psb, korzenie były w dobrym stanie i ogólnie wyglądała dorodnie. Wszystkie warunki wg arkusza uprawy ma dotrzymane. Ostatnio jestem w domu raz na tydzień i wczoraj odkryłam że pomarszczyła liście na starych psb, a nawet nowych! Liście w dotyku wyglądają na suche, martwe. Tworzy nową, piętnastą psb. Korzenie powietrzne mają zdrowe zielonkawe końcówki. O co może jej chodzić? Co mogło się stać w ciągu tygodnia ? Nie chcę niepotrzebnie naruszać bryły korzeniowej. Może mieć NIELICZNE przędziorki ale zetknęła się już z nimi i gorsze naloty przeżyła. Proszę o podpowiedż osoby z doświadczeniem w uprawie katlejastych. Kiedyś miałam podobny przypadek z Cattleya Minipurple ,,coerulea,,. Nagle straciła korzenie i objawy były podobne. Straciłam ją . Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: marta.uscienska@gmail.com
Data: niedziela, 14 listopada 2010 12:03:58
Jeszcze dodam że woda po kąpieli całej bryły korzeniowej (w doniczce) była koloru jasnobeżowego, więc korzenie chyba nie zgniły. Podlewana jest raz na tydzień. Slimaków i inn. nie ma. Nietypową sprawą jest fakt, że poza długą moją delegacją, liście i całe mieszkanie jest potwornie zakurzone z powodu remontu łazienki . Liście umyłam i nie wiem co mogę jeszcze zrobić . Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: 41ryszard
E-mail: 41ryszard@gmail.com
Data: czwartek, 18 listopada 2010 12:29:57
Marto,piszesz,że dotrzymujesz warunków podanych w Arkuszu.Jak Ty to robisz by uzyskać śr.tem.27-28 st.C przy wilgotności 80% i to na parapecie.Chciał skorzystać z Twego doświadczenia.
Kłaniam się.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: marta.uscienska@gmail.com
Data: czwartek, 18 listopada 2010 16:40:24
O jej, jej. 4 dni temu umyłam jej liście z pyłu kafelek, cementu i odzyskały jędrność, a zaczątek młodej psb powiększył się. W domu mam nawet 25*C i nigdy jej to nie szkodziło, jak wcześniej napisałam. Nie mogła asymilować i to przez kurz o wysokim pH. AAAle drażliwa. Już jest ok . Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: katarzyna Judka
E-mail: katarzyna.judka@gmail.com
Data: sobota, 20 listopada 2010 10:38:40
Witam wszystkich , niedawno kupilam sadzonke storczyka Vande i niestety zakup byl zly bo pani sprzedala mi Vande z bardzo slabymi korzeniami i zostaly tylko dwa z czterech bo tamte byly suche wiec ucielam . Z hodowla tej Vandy postepuje wedlug wskazan jakie przeczytalam na " ochidarium " i innych stronach . Bardzo prosze o pomoc co mam zrobic zeby zaczely rosnac korzonki? . Przypomne , ze roslina ma zielone listki . Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mery
E-mail: j.m.majchrzak@wp.pl
Data: sobota, 20 listopada 2010 23:59:56
Pani Katarzyno, proszę poczytać na stronie:
http://www.orchidarium.pl/forum/read_thr.php?f=0&r=3058
Myślę, że podane tam przykłady będą pomocne.
Życzę powodzenia, Mery.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: katarzyna Judka
E-mail: katarzyna.judka@gmail.com
Data: niedziela, 21 listopada 2010 09:24:23
Dziekuje sedecznie ! Pozdrawiam

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl