Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Debdrobium farmerii - brązowienie końcówek liści.
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: titus1
E-mail:  
Data: poniedziałek, 25 października 2010 14:39:59
witam,

mam problem jak w temacie. Poza tym dendrobium rośnie łanie, ostatnio wypuściło dwa nowe przyrosty, pozostałe pseudobulwy też w dobrej kondycji, widać że grubieją. Nie wiem czy to jest ważne, ale roślina jest doświetlana i znajduje się 20 cm od baterii świetlówek. Sprawdzałem, nie jest gorąco, roślina ma stały ruch powietrza, nie spryskuję liści, poza tym brązowieją również końcówki liści, które są znacznie dalej od świetlówek.

titus

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: qrt
E-mail: www@wp.pl
Data: wtorek, 26 października 2010 08:38:28
Witam, a czy to 'brązowienie' to nie jest przypadkiem zmiana koloru liści na odcień bordowo-fioletowy ?. Brązowienie to raczej zamieranie badź choroba liści...

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: titus1
E-mail:  
Data: wtorek, 26 października 2010 13:35:01
To jest wyraźnie brązowy kolor.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: 41ryszard
E-mail: 41ryszard@gmail.com
Data: piątek, 5 listopada 2010 12:25:00
Mam małe doświadczenie w uprawie ale moje postępowanie byłoby następujące - zajrzał bym do arkusza uprawy i porównał swoje postępowanie z normami tam zawartymi.Może stan rośliny informuje,że winna wejść w warunki jesienno-zimowe;zmniejszenie temperatur i wilgotności,podlewania nawożenia.Ale to tylkoTy możesz wyciągnąć wnioski.
A jak tam z deszczówką?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: katarzyna Judka
E-mail: katarzyna.judka@gmail.com
Data: niedziela, 7 listopada 2010 09:47:24
Witam , niektore z moich storczykow na lisciach zrobily sie zielono bordowe , ale to nic takiego bo storczyki rosna i nie jest to cos co moze szkodzic ? Tak mi sie wydaje . Moze to byc z wielu czynnikow np: sloneczko , zmiana nawozu itd. Pozdrawiam i zycze slonka.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: titus1
E-mail:  
Data: niedziela, 7 listopada 2010 22:20:36
Końcówki w moim dendrobium wyraźnie zrobiły się brązowe i zaschły. Nie są ani bordowe ani fioletowe. Ciekawe, jaka będzie następna "kolorowa" sugestia.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: niedziela, 7 listopada 2010 22:31:44

Takie ciemnienie i zasychanie końcówek liści często jest oznaką przenawożenia.

Pozdrawiam,
Grażyna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl