Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  nietypowe kwitnięcie
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: leśnik
E-mail: mizol2@o2.pl
Data: niedziela, 24 października 2010 08:56:41
witam
spotkałem się w tym roku z dość nietypowym (w moim uznaniu) kwitnięciem

w miesiącu sierpniu moje storczyki wypuściły pędy, wytworzyły się pączki i rozwinęły się kwiaty
po czym na przełomie września/października zauważyłem że na końcach pędów kwiatowych powstają nowe pączki (zdarza się że stare kwiaty opadają ale to nie reguła)a także wyrastają nowe pędy kwiatowe zarówno z łodygi jak i z oczek starych pędów - tu mówię o phalaneopsisach

podobny temat z dendrobiumami - stare kwiaty opadają a jednocześnie tworzą się nowe pędy kwiatowe na najmłodszej pseudobulwie ale też na ubiegłorocznej i jeszcze starszej

co mogło mieć wpływ na taki rozwój kwiatów ? - nie zmieniałem im miejsca a tym samym nie zmieniło się nasłonecznienie względem ubiegłych lat, nawożenie i podlewanie też raczej bez zmian

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamil.W
E-mail: kuszow@gmail.com
Data: niedziela, 24 października 2010 14:10:21
Ja osobiście nie widzę w takim kwitnieniu nic dziwnego. U mnie Phalaenopsis Kwitnie na jednym pędzie kwiatowym, który rozgałęzia się coraz bardziej i rośnie dalej na długość- może nie jest to zbyt szybkie tempo ale rośnie dalej.Dlatego też wiele osób nie ścina pędów z przekwitniętych roślin.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: katarzyna Judka
E-mail: katarzyna.judka@gmail.com
Data: niedziela, 24 października 2010 21:11:29
Witam , czy moze mi ktos poradzic - moj Cattley w sierpniu wypuscil ped kwiatowy i po prostu sie zatrzymal w miejscu ma teraz 8cm i widze , ze od ponad miesiaca nieruszyl z miejsca . Ma wilgotniej i dodaje nawozu tyle ile trzeba 1 raz w tygodniu teraz przy wzroscie pedu kwiatowego . Bardzo prosze o pomoc Ktarzyna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl