Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  pęd kwiatowy wyrastający z wierzchołka wzrostu u Phalaenopsis
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kuba
E-mail:  
Data: środa, 29 września 2010 22:56:31
Witam!

W swojej kolekcji falków mam jeden nietypowy, otóż z wierzchołka wzrostu wyrósł pęd kwiatowy, zastanawia mnie czy to wróży koniec rośliny? Jak teraz mają wyrosnąć nowe liście?
Falek jest niesamowicie rozgałęziony, ma az 3 pędy kwiatowe, jak sywierdził mój znajomy to " storczykowe drzewko"









Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mila Lorenc
E-mail: lormila@gmail.com
Data: czwartek, 30 września 2010 08:50:41
Jeden z moich kwiatków też tak miał, wtedy znalazłam te wątki:
http://www.storczyki.pl/forum/view.php3?bn=storczyk_storczyki2&key=1217919874&first=1230022968&last=1229100447
http://www.storczyki.pl/forum/table_view.php3?bn=storczyk_storczyki1&key=1228047486
U mnie, tak samo jaku Pani Maliny pojawiło się keiki, które oddzieliłam od rośliny macierzystej, niestety nie zdobyła się już ponownie na keiki i teraz usycha

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kuba
E-mail:  
Data: czwartek, 30 września 2010 16:16:17
Z tego co zrozumiałem,pozostaje mi czekać na keiki??? Szkoda mi będzię rosliny, jeśli po tak obfitym kwitnieniu najzwyklej w świecie padnie.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Justyna Butrymowicz
E-mail:  
Data: piątek, 1 października 2010 21:41:15
A moja roślinka wyeliminowała się sama. Puściła od korzeni nową roślinę a stara obumarła.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kuba
E-mail:  
Data: sobota, 2 października 2010 00:53:43
Czyli wytworzyl sie inny typ keiki, gdzieś o tym czytałem, ma to nawet swoją nazwę.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Mila Lorenc
E-mail: lormila@gmail.com
Data: sobota, 2 października 2010 08:18:58
To moje keiki też było "od dołu", niepotrzebnie je oddzieliłam Swoją drogą, co jakiś czas widuję takie rośliny w sklepach, ale ich nie kupuję.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kuba
E-mail:  
Data: poniedziałek, 4 października 2010 19:07:02
Stąd ciągle zastanawiam się,czy roslina bedzie w stanie odtworzyc stożek wzrostu, gdy kwiaty na pędzie przekwitną, czy też koniec kwitnienia = śmierć rosliny:-(

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Efka
E-mail: stefania75@interia.pl
Data: poniedziałek, 4 października 2010 22:14:09
Jeśli ten kwiatek miał tyle wigoru,żeby tak pięknie kwitnąć,to na pewno sobie poradzi .Moje dwa storczyki(jeden z pędem kwiatowym zamiast środkowego liścia i drugi,którego stożek wzrostu zniszczyły przędziorki i grzyb) zimą przeżywały trudne chwile.Atak przędziorków,infekcja grzybowa i silna chemia pozostawiły obraz nędzy i rozpaczy:jednemu został jeden liść,drugiemu dwa,zresztą w kiepskim stanie.Nie mając nic do stracenia,postanowiłam dać im szansę...Nie minął miesiąc,a oglądałam dwa piękne keiki.Po pół roku zakwitł pierwszy,teraz wypuszcza drugi pęd;drugi storczyk kazał na siebie dłużej czekać,ale za to wypuszcza dwa pędy naraz Strach pomyśleć,że mogłam je wyrzucić .Keiki ładnie i nad wyraz szybko rosły,korzystając z już rozbudowanego systemu korzeniowego.Przyjemnie było patrzeć,jak się odradzają-potrzebowały tylko czasu.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: sylwia
E-mail:  
Data: poniedziałek, 4 października 2010 22:14:56
Jeden z moich storczyków też wypuścił pęd kwiatowy ze stożka jakiś rok temu i do dzisiaj kwitnie bez przerwy.A tydzień temu przebił się nowy pęd już tradycyjnie storczyk ma się bardzo dobrze, nic mu nie dolega.Też myślałam że to jego bliski koniec a tu proszę jaka niespodzianka.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kuba
E-mail:  
Data: poniedziałek, 4 października 2010 22:57:03
W takim razie z uwagą będę obserwować dalsze losy mojego falka:-)
Też mialem przypadek,ze jeden z mocih falkow miał strawiony przez grzyba stozek wzrostu, liście opadaly...a w pewnym momencie gdy myślałem,ze to koniec rośliny, zaczely wyrastac nowe liście, roślina odzyła, a infekcja grzybowa zniknęła:-)

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl