Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Bellina w akwarium
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Katarzyna Wasilewska
E-mail: katarzyna.wasilewska@gmail.com
Data: niedziela, 26 września 2010 22:51:36
Witam , od 3 miesiecy mam malutka Belline ,ma tylko 2 listki i 3 korzonki . Podloze ma zmieszane - troche spagnum i drobna kora , a moje pytanie - czy Bellina tak malutka musi byc w akwarium ? Bardzo prosze o pomoc i za wszyskie odpowiedzi dziekuje . Pozdrawiam Katarzyna Wasilewska

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: marta.uscienska@gmail.com
Data: poniedziałek, 27 września 2010 00:25:11
Ja wkroczyłam dopiero w P. bellina ale napewno każdego malucha trzeba pieścić i trzymałabym ją w akwarium z powodu niskiej wilgotności w pokoju. Gdy odkurzam pokój, zawsze lekko zasysam powietrze z akwarium z maluchami z agaru. Takie babskie sposoby, a lata lecą i maluchy już się ledwo mieszczą. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Katarzyna Wasilewska
E-mail: katarzyna.wasilewska@gmail.com
Data: poniedziałek, 27 września 2010 09:26:43
Dziekuje Pani Marto za odpowiedz , problem jest taki , ze Bellinka siedzi w akwarium juz 3 miesiace i nic nierosnie - ani korzonek ani listak . Nie wiem czy mozna teraz ja nawozic i jakim nawozem ? Katarzyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: marta.uscienska@gmail.com
Data: poniedziałek, 27 września 2010 10:57:30
Ona napewno przyzwyczaja się do nowych warunków. Dni zaczynają się skracać i najprawdopodobniej do wiosny nic nie przyrośnie. Wykąpałabym ją = namoczyć trzeba całą doniczkę w odpowiednim np. garnuszku. Proszę podnosić doniczkę i spowrtotem wstawiać do tej wody. Operacja nie powinna trwać dłużej niż pół godziny. W ten sposób przemywa się podłoże i wypłukuje wszstko, co jest niepotrzebne. Woda musi mieć temperaturę pokojową. Potem, za tydzień raz zasiliłabym słaaabiutkim roztworem nawozu. No i trzeba przejść najgorszą dla storczyków porę roku. P. bellina podobno rośnie powoli i skokowo. Lubi więcej wody niż inne storczyki. Proszę być cierpliwą - to niezbędne przy storczykach. Moja przyzwyczajała się do nowego domu prawie rok. Potem liście zaczęły rosnąć, a w upały zaczęła tworzyć łodygę kwiatową i będzie to trwało długo. Trudno. Najważniejsze żeby zdrowa była. Wtedy napewno kiedyś zakwitnie. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Katarzyna Wasilewska
E-mail: katarzyna.wasilewska@gmail.com
Data: poniedziałek, 27 września 2010 11:19:00
Serdecznie dziekuje za cenne porady , Bellinka jest zdrowa i napewno bede czekala cierpliwie bo ten storczyk to moje marzenie i oczko w glowie . Pozdrawiam Katarzyna

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl