Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Brassia warszewiczii
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: marta.uscienska@gmail.com
Data: sobota, 18 września 2010 20:12:49
Nie mogę nigdzie znależdż wiadomości czy Brassia warszewiczii potrzebuje wysokiej wilgotności powietrza, a krócej czy można ją w zdrowiu uprawiać na parapecie okiennym. Może ktoś uprawia tę roślinę i ma doświadczenie w tym zakresie? Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Siemińska
E-mail: g.sieminska@chello.pl
Data: sobota, 18 września 2010 20:44:16

Witam,

Brassia warscewiczii wymaga wilgotności 70-75% przez większość roku, a 80% pod koniec lata i w okresie jesieni.

Pozdrawiam,
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: marta.uscienska@gmail.com
Data: sobota, 18 września 2010 22:00:54
Dziękuję, szkoda że lubi tak wilgotne powietrze. Takie są marzenia przed wystawą w Berlinie. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Katie
E-mail:  
Data: sobota, 25 września 2010 13:40:03
przecież w sumie to nie taki wielki problem mieć taką wilgotność w domu. Wystarczy parę roślinek do mikroklimatu i nawilżacz powietrza (wydatek ok 80zł).
Nie trzeba więc rezygnować z marzeń

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: marta.uscienska@gmail.com
Data: sobota, 25 września 2010 22:38:58
Nie jest to takie proste jak się mówi. Storczyki stoją u mnie wszędzie, a i w sypialni także. Wilgotność wymagana dla Brassia warszewiczi jest zabójcza dla astmatyka więc o nawilżaczu mowy nie ma. Przy kaloryferach i tacach z wodą wilgotność spada czasem do 40%, szczególnie gdy wieje wschodni wyż w zimie. W lecie jest naturalna i wynosi 50-60%, w czasie deszczów dochodzi do 70%. Niektóre małe storczyki muszę trzymać w akwarium.
I will buy inne storczyki. Marta Ps. przeczulony ten program na ,,oferty handlowe,,

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Katie
E-mail:  
Data: niedziela, 26 września 2010 10:36:38
wow... zazdroszczę w takim razie takiej ilości storczyków! ja mam na razie tylko 12, ale w najbliższym czasie zamierzam powiększyć swoją kolekcję a co do brassi no to myślę, że jakimś wyjściem byłoby zawsze trzymanie w akwarium z nieszczelną pokrywą.. no ale czy to ma sens patrzeć na kwiatka tylko i wyłącznie zza szybki?
pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: niedziela, 26 września 2010 22:11:24
To chyba był podprogowy przekaz - dzisiaj byłem na lokalnej wystawie i mimo że nie mam i nie miałem nigdy żadnej Brassii, wróciłem między innymi z tą rośliną, a przynajmniej fiszka tak mówi, zobaczymy, sprzedawcą jest co prawda pan tu uznanym za reprezentanta krajowej kolekcji Cattleyastych, więc powinien wiedzieć co ma, z drugiej strony fiszki nie zawsze prawdę mówią, no nic może kiedyś się okaże czy trafiłem na tę perełkę

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Wiktor
E-mail:  
Data: niedziela, 26 września 2010 22:47:17
A jakieś zdjęcia Piotrze będą? Pozdrawiam Wiktor.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: niedziela, 26 września 2010 23:07:33
z wystawy może za jakiś czas, ale baterie mi padły więc nie za wiele tego, a tej rośliny nie bo nie kwitnie.

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl