Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Balkon
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Iza
E-mail:  
Data: piątek, 18 czerwca 2010 20:25:11
Witam,

Czy trzymacie swoje rośliny na balkonie? U mnie w nocy jest ok 10 stopni. Czy to nie jest jednak za zimno?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ewa
E-mail: ewmir3@onet.eu
Data: piątek, 18 czerwca 2010 22:22:19
Witam! Mieszkam na Mazurach. W dzień na balkon wystawiam paphiopedilum, ale na noc zabieram do domu. Wolę nie ryzykować.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Kamil.W
E-mail:  
Data: sobota, 19 czerwca 2010 15:44:46
Ja na balkonie trzymam dendrobia typu nobile,cymbidia, dendrobium kingianum, hybrydę katlei,oncidium,stanhopeę-ta ostatnia jak temperatura spadła zaczęła rosnąc.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata
E-mail:  
Data: sobota, 19 czerwca 2010 19:50:25
Witam
Swoje storczyki już także wystawiłam na taras, robię to każdego roku, tylko te jednak, które znoszą dobrze niskie temperatury nocne. Nie podlewam zbytnio, ponieważ roślina lekko przesuszona lepiej zniesie duże nocne spadki temperatur. Niektóre z moich storczyków, właśnie wtedy obdarzają mnie kwitnieniem. Duże różnice temperatur pomiędzy dniem i nocą, bardzo im służą

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Iza
E-mail:  
Data: piątek, 8 października 2010 21:26:02
Witam,

Pisałam (pytałam) w czerwcu. Teraz jest październik i zapowiadają już przymrozki, czy trzymacie jeszcze rośliny na balkonie czy już są w domu. W sumie w ciągu dnia jest jeszcze w miarę ciepło, ale w nocy trochę zimniej.
Mam ich trochę i nie jestem w stanie wnosić do domu codziennie wieczorem.

Pozdrawiam,
Iza

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Beata
E-mail:  
Data: piątek, 8 października 2010 23:02:14
W Łodzi już są pierwsze przymrozki, więc moje cymbidium wróciły na pokoje

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: 41ryszard
E-mail: 41ryszard@gmail.com
Data: sobota, 9 października 2010 09:37:53
Cześć.
Tak na logikę.Storczyki są roślinami,które poza małymi wyjątkami,żyją w temperaturach "plusowych",w krótkich okresach wytrzymują niewielkie spadki temperatur poniżej 0 st.C.Sadzę,że znasz swoje kwiatki i ich wymogi temperaturowe.Resztę sobie dopowiedz.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Katie
E-mail:  
Data: poniedziałek, 11 października 2010 11:24:17
Ja generalnie wyznaję taką zasadę,że od maja do października trzymam całe tałatajstwo na balkonie. Uważam tylko, żeby temperatura na dworze w nocy nie spadła poniżej 10 st. Moje wszystkie roślinki też już wróciły na pokoje

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl