Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  ukorzenić pęd kwiatostanowy
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ania
E-mail:  
Data: czwartek, 18 września 2008 19:04:08
czy ktoś kiedyś się odważył?????????? Ciekawe? Na każdym pędzie jest 4-7 tzw śpiących oczek czy też kolanek,każde takie oczko czy też kolanko powinno dać się ukorzenić

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Dana
E-mail:  
Data: czwartek, 18 września 2008 19:17:49
Aniu! ale o jakim storczyku piszesz? Dendrobium nobile
bez korzeni ukorzeniałam z powodzeniem, rośnie i ma nowe przyrosty, a jedno panoszy sie w wodzie i od 3 tyg ma korzonek malutki ale cos przystopowało jego wzrost. Dendrobium phal też mi sie udało.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ania
E-mail:  
Data: czwartek, 18 września 2008 19:50:39
Bardzo przepraszam!!! Chodzi mi o falka.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Dana
E-mail:  
Data: czwartek, 18 września 2008 19:53:51
Chyba marne szanse, Adela coś kombinowała w tej materii ale chyba z marnym skutkiem. Jakoś ostatnio nie widać jej na forum więc trudno ją zapytać

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Ania
E-mail:  
Data: czwartek, 18 września 2008 20:04:29
Jakiś sposób musi być! Skoro natura na łodydze stworzyła tzw węzły to czemuś one muszą służyć, może odkład powietrzny???

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agawa
E-mail: apaf@poczta.onet.pl
Data: czwartek, 18 września 2008 20:06:31
Skoro o ukorzenianiu mowa - czy da się ukorzenić młodą pseudobulwę dendr. phalaenopsis, tak aby podjęła wegetację? Tzn żeby wznowiła wzrost. Czy jedynie na płasko ją położyć aby wydała nowe roślinki? Ona ma ok 6-7 cm długości i jeden lekko żółknący już listek.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Dana
E-mail:  
Data: czwartek, 18 września 2008 20:30:54
Pisałam wcześniej w tym watku ze ukorzeniłam 5 psb, było to coprawda w sierpniu ale wszystkie wypuściły korzenie. Spryskałam golaski ASAHI i wsadziłam dość płytko do podłoża z kory bardzo przepuszczalnego oczywiście wcześniej namoczonego. Po ok.2 tyg juz tylko zamgławiałam. Mależy postawić sadzonkę w miejscu ciepłym, zacienionym i przewiewnym. Wszystkie 5 przyjęły się wypuszczają boczne przyrosty a niektóre na czubku. Dodam że moje były małe 2-3 cm. więc tym bardziej jestem mile zaskoczona sukcesem.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agawa
E-mail: apaf@poczta.onet.pl
Data: czwartek, 18 września 2008 22:02:35
Dana - a czy nakrywałaś doniczkę czymś?

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Dana
E-mail:  
Data: piątek, 19 września 2008 09:37:10
Nie, było ciepło więc nie było potrzeby, ponadto bałam się że może wdać się jakaś choroba grzybowa. Spróbuj na noc do zakrytego akwarium a w dzień wietrzenie. Tak hoduję cattleye in vitro.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agawa
E-mail: apaf@poczta.onet.pl
Data: piątek, 19 września 2008 10:42:57
Dzięki za pomoc. Mam 2 akwaria z rybkami - teraz dojdzie trzecie "inkubator" ze storczykami

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: PESTKA@
E-mail:  
Data: piątek, 19 września 2008 11:49:31
Dana jestem pełna podziwu dla Ciebie i Twoich umiejetnosci in vitro

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl