Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  prosze o pomoc
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka
E-mail: jaha@o2.pl
Data: czwartek, 18 września 2008 09:44:56
Witam,
Mam w sumie 5 storczyków. 3 phanealopsisy, dendrobium i cymbidium. Podlewałam je przegotowana odstana woda, raz na dwa tygodnie,czasem wstawialam na godzine do miednicy z wodai miały sie dobrze. . Stoja na południowo zachodnim oknie. Cos mnie podkusilo i zaczelam je podlewac nawozem, raz na dwa tygodnie. Przez około miesiac- poltora zaczely marniec w oczach. Zrzuciły kwiaty a liscie zrobily sie pomarszczone i miekkie, korzenie suche (tak mysle?). Pewnie zle zrobilam ale je obcielam. Zaczelam podlewac je woda, nie nawozem, ale bardzo rzadko. Raczej przesuszam. Dziwne, bo jeden ma sie raczej dobrze, ma mocne sztywne liscie, za to dwa - plakac mi sie chce...
Oprocz nich mam dendrobium, ktore mi nie kwitlo, oraz cymbidium, ktore kupilam z pieknymi kwiatam a teraz wyglada jak na zdjeciu.
Od dendrobium odchodzi odrost. Co to moze byc? Pojawily sie takze na dwoch lisciach brazowo-czarne kropki, czym to zwalczyc?
Czy one jeszcze zakwitna, co mam robic?
Przejrzałam forum ale na razie wnioski mam zerowe i jestem załamana...




Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka
E-mail: jaha@o2.pl
Data: czwartek, 18 września 2008 09:45:58



















Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: martusc@o2.pl
Data: czwartek, 18 września 2008 10:29:26
Jeśli to był nawóz odpowiedni dla storczyków i w stężeniu o połowę mniejszym niż jest napisane na etykietce to powinno być wszystko dobrze.
Nie piszesz jak długo te storczyki są u Ciebie. Jeśli max rok to zapewne woda jest winna. Rośliny długo konają. W niektórych miastach nie wystarczy przegotowanie. Trzeba kupować niżej zmineralizowaną.
Trzeba pod lupą i w dobrym oświetleniu obejrzeć całą roślinę. Może są szkodniki. Niezwykle rzadko zdarzyło mi się kupić niezakażone rośliny ,a nawet podłoże w workach, w dużych centrach ogrodniczych.
Brązowe kropki to choroba najprawdopodobniej grzybowa. Szkodniki ją rozprowadzają nakłuwając liść. Gdy storczyki mają dobre warunki bytowania najczęściej znacznie się zmniejsza. Dochodzi do równowagi biologicznej.
Więc trochę więcej danych i czytać, czytać, czytać.
P.s. osłonki są tylko ładne ale utrudniają przewietrzanie korzeni. Te ładne są rzeczywiście ale odstawić! Zakładam że chcesz aby rośliny żyły dłłłłłłłłłługie lata. To jest możliwe na parapecie okiennym. Marta

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: martusc@o2.pl
Data: czwartek, 18 września 2008 10:32:39
Jeszcze coś. Dendrobium wygląda tak jakby miało przędziorki . M.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Agnieszka
E-mail: jaha@o2.pl
Data: czwartek, 18 września 2008 10:46:44
Dziekuje za odpowiedz,
Wode zmienie na demineralizowana, a co z osłonkami? Ogladalam rozne zdjecia i widze storczyki w oslonkach Tu mam problem z wylewaniem sie wody z tej plastikowej w ktorej sa storczyki. W oslonce jest duzo miejsca, woda zbiera sie na dole, poza plastikiem, korzenie na zewnatrz.
A ten odrost od dendrobium? Czy to nowa roslina?
Dzisiaj zaopatrze sie w ksiazke.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Jolka
E-mail:  
Data: czwartek, 18 września 2008 11:01:17
Specjalistą nie jestem ale według mnie storczyki ktorych liscie zrobily sie pomarszczone i miekkie, korzenie suche zostaly poprostu przesuszone. W lecie podlewanie raz na dwa tygodnie to troche za malo.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: BEATA
E-mail: Beata302@amorki.pl
Data: czwartek, 18 września 2008 13:31:20
Zdecydowanie SUCHO, dać się im porządnie napić na godzinę do wiaderka z wodą przegotowaną i powinno być lepiej

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl