Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

 Temat:  Wystawa w LUBLINIE
Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Szymczak
E-mail:  
Data: piątek, 18 stycznia 2008 12:46:20
Witam,

W tym roku do miast, w których wystawy storczyków są już tradycją, dołącza LUBLIN.
Już dzisiaj zapraszam wszystkich Miłośników Storczyków na wystawę, która odbędzie się w dnich 30 maja - 1 czerwca w OGRODZIE BOTANICZNYM UMCS, ul.Sławinkowska 3.
Wszystkie szczegóły będę podawać bliżej terminu wystawy.

Myślę, że dla wielu osób dodatkową atrakcją wystawy może być możliwość spaceru i obcowania z florą całego Ogrodu, a termin ku temu będzie sprzyjający

ZAPRASZAM !!!
Grażyna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail: maria@artgabi.com.pl
Data: piątek, 18 stycznia 2008 13:13:32
Pani Grażyno,

To jest wiadomość, która mnie szczerze ucieszyła. Wreszcie będę miała całkiem blisko wystawę i to z dobrym dojazdem. Na dodatek to jest jedyny termin, z majowych wystaw, który mi odpowiada .

Z pozdrowieniami, Maria

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail: 365dni@interia.pl
Data: sobota, 19 stycznia 2008 18:33:18
Witam,

ja również chcę przyłączyć się do zaproszenia Grażyny. A dla tych, którzy z różnych powodów nie dadzą rady odwiedzić nas osobiście zapraszam do obejrzenia w TV obszernej relacji z tego wydarzenia. Szczegóły i konkrety podam bliżej teminu wystawy.

Mam też propozycję, by Ci, którzy się wybierają dali znać wcześniej. Będzie można pomyśleć o jakiejś identyfiakcji, by kolejna wystawa nie polegała na mijaniu się in cognito przy stoiskach

Serdecznie pozdrawiam - Anna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krzysztof
E-mail: krzysztof.bulicz@neostrada.pl
Data: sobota, 19 stycznia 2008 23:29:37
I fajnie , że wreszcie coś sie dzieje na Wschodzie i w teren można juz będzie pojechać
Pozdrwawiam
Krzysztof


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna Kamińska
E-mail:  
Data: sobota, 26 stycznia 2008 14:32:27
Bywalcy storczykowych wystaw zapewne z zadowoleniem przyjmują fakt, iż termin wystawy w Lublinie jest znany, a nie określony w przybliżeniu.Ulatwia to zaplanowanie sobie różnych wyjazdów, zwlaszcza w maju.
Jak rozumiem Organizatorem jest Ogród Botaniczny.
Pewnie nie tylko ja chcialabym wiedzieć, kto będzie wystawial storczyki oraz jakie firmy będą je sprzedawaly
Dlatego kiedy już zapadną jakieś decyzje w tych sprawach, mam nadzieję na kolejne informacje.
Pozdrawiam

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Szymczak
E-mail: grazyna_sz@op.pl
Data: niedziela, 25 maja 2008 17:13:17
WITAM !!!

Drodzy Miłośnicy storczyków mam nadzieję, że nie dla wszystkich Lublin leży na końcu świata i znajdzie się wiele osób, które nas odwiedzą
Mam prośbę do osób wybierających się na naszą pierwszą wystawę - jeśli to nie tajemnica i nadużycie Państwa prywatności z mojej strony - chciałabym wiedzieć kto i kiedy się wybiera. Pomoże to lepiej zaplanować i zorientować się, ile domowych wypieków należy przygotować i zagotować wodę na czas

Serdecznie zapraszam i proszę o ewentualny kontakt na email

Szczegóły związane z wystawą na plakacie na stronie głównej forum.
Dodatkowo pojawią się kwitnące rośliny z prywatnych kolekcji osób niezrzeszonych - mamy nadzieję, że rośliny staną na wysokości zadania

Pozdrawiam
Grażyna Szymczak

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Krzysztof
E-mail:  
Data: poniedziałek, 26 maja 2008 07:48:34
Witam

wypadało by być i wszystko zrobię by byc. Jest to pierwsza wystawa na wschód od Wisły a 70 km to nie daleko, wiec będę

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail: maria@artgabi.com.pl
Data: wtorek, 3 czerwca 2008 14:33:25
Witam,
Dziwna cisza
Zatem, jako osoba "mało przychylna innym" i "zabierająca przyjemności innym", serdecznie dziękuję Organizatorom wystawy w Lublinie. Wystawa może i skromna, bo pierwsza w tym miejscu i jesteśmy już przyzwyczajeni do bardziej okazałych ekspozycji, ale... Było tam jednak sporo storczykowych perełek. Warto też docenić trud i to, że komuś się zwyczajnie chciało pracować dla dobra innych. Ponadto szczerze przyznaję, że kupiłam tam o wiele więcej, niż zamierzałam. No i do oglądania była wszak nie tylko wystawa, ale i sam Ogród Botaniczny.
Na poparcie moich słów kilka zdjęć.

























Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail: maria@artgabi.com.pl
Data: wtorek, 3 czerwca 2008 14:39:57
I jeszcze kilka zdjęć, w tym coś dla 'gruntowców'












Z pozdrowieniami, Maria M.


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: rafal
E-mail:  
Data: wtorek, 3 czerwca 2008 15:36:43
piękne zdjęcia.w piątek wystawa w oliwskiej palmiarni.pozdrawiam.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail: maria@artgabi.com.pl
Data: wtorek, 3 czerwca 2008 15:41:30
Dziękuję za zaproszenie, ale nad morze mam prawie 600km

Z pozdrowieniami, Maria M.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Witold Hanak
E-mail: wit6xra@interia.pl
Data: wtorek, 3 czerwca 2008 18:11:50
OOoooo... super....

Cieszy na wystawie obecność "gruntowych"

I nawet zza Dactylorhiza widać kawałek bannera "PTS Orchis"


Pozdrawiam
W.


Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Maria Maciąg
E-mail: maria@artgabi.com.pl
Data: wtorek, 3 czerwca 2008 18:53:59
No były, były. A co, nikt nie doniósł? To jakieś niedociągnięcia na linii . A ja się prawie dałam przekonać, że C.reginae występuje w Polsce . Było sporo gruntowych, tylko zdjęcia nie bardzo, ale jeszcze pokazuję.












Z pozdrowieniami, Maria M.

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Grażyna Szymczak
E-mail:  
Data: wtorek, 3 czerwca 2008 23:48:17
Witam,

Pani Mario dziekuję za miłe słowa na temat wystawy i za pokazanie zdjęć.
Zwyczajny brak czasu i przygotowania do koleknej wystawy - tym razem kaktusów i innych sukulentów - nie pozwoliły mi wcześniej podzielić sie wrażeniami na tutejszym forum...
Wystawa niewielka, ale i ruch storczykowy na Lubelszczyźnie dopiero się odradza, a miłośnicy storczyków "wychodzą z ukrycia"
W ciągu trzech dni odwiedziło nas prawie 4tys. osób, co pozwala stwierdzić, że wystawa była udana, że nasza praca była potrzebna, a w społeczeństwie nie brakuje ludzi wrażliwych na piękno przyrody, w tym naszych ulubionych storczyków
Spotykaliśmy się z zachwytem, zdziwieniem, podziwem i niedowierzaniem, że np. Vanda może żyć i jeszcze pięknie kwitnąć nie mając podłoża... Staraliśmy się odpowiedzieć wyczerpująo na każde zadane pytanie.
Nie wszystkim podobały się wnętrza (niestety nadgryzione już zębem czasu), w których zorganizowaliśmy wystawę, ale przecież nie zapraszałam do pałacowych wnętrz ani nowoczesnych budowli... Wydaje mi się jednak, że najważniejsze są rośliny...
Podsumowując wystawę wyciągamy wnioski i już planujemy kolejne, z nadzieją na równie duże zainteresowanie w przyszłości.

Dziękuję wszystkim znajomym i nieznajomym miłośnikom storczyków, którzy odwiedzili naszą Wystawę i mam nadzieję na spotkanie w przyszłych latach
Dziękuję Wystawcom, w tym "PTS Orchis" oraz wszystkim, którzy pracowali przy organizacji Wystawy !!! Zapraszam wszystkich chętnych do współpracy

Pozdrawiam
Grażyna Szymczak

























Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: dorota sapuła
E-mail: mawi@mawi.pl
Data: środa, 4 czerwca 2008 15:54:09
Pani Mario,
śliczne zdjęcia. miałam wybrać się na tę wystawę razem z mieszkjącą nieopodal rodziną ale wyjazd nie wyszedł.
a chciałam zapytać jaka to katleja (może Pani wie) jest na pierwszym Pani zdjęciu, taka fioletowa z ciemną warżką?

ps.
a kiedyś zapatrzyłam się w pokazywaną przez Panią trichopilię marginata i tr.ramonensis i kupiłam sobię tę pierwszą. i w tym roku (po zimowaniu już u mnie) zakwitła sobie 5 kwiatami. w zwiąku z tym postarałam się o sadzonkę tr.suavis - ciekawe czy też będzie tak ładnie rosła?

pozdrawiam,
dorota sapuła

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Anna
E-mail:  
Data: środa, 4 czerwca 2008 23:17:51
To pachnąca catleya rex.

Pozdrawiam - Anna

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: dorota sapuła
E-mail: mawi@mawi.pl
Data: czwartek, 5 czerwca 2008 12:33:53
dziękuję za odpowiedź.
obejrzałam wiadomości oraz zdjęcia na temat tej katlei i wszędzie była pokazana jako biała z żółto fioletową warżką i taka jest dostępna w sprzedaży.
czy ta pokazana u Państwa na wystawie fioletowa forma tej katlei ma jeszcze jakąś dodatkowa nazwę?
pytanie może trywialne, ale ciągle się uczę .
pozdrawiam,
dorota

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Hanka
E-mail: hanka.banasiak@gazeta.pl
Data: wtorek, 17 czerwca 2008 11:10:57
Pozdrawiam Organizatorów Wystawy
Widać było wkład i starania, ale ponieważ to pierwsza tutaj taka wystawa, to można było przymknąć oko na dość ubogą ekspozycję. Dla mniej zaawansowanych fanów orchidei były to zapewne ,fajerwerki', ale ja czułam niedosyt

Odpowiedz Pokaż wiadomość 
Autor: Marta
E-mail: martusc@o2.pl
Data: środa, 18 czerwca 2008 09:27:28
Na zdjęciach bardzo ładnie to wygląda . Nawet jeśli parę tylko osób wyszło z wystawy zainteresowanych storczykami to warto było. Stoję na stanowisku - nie zrażać się, ciągnąć dalej . No a te rady i porady udzielane wizytującym na wystawie są bezcenne. Mnie aż gardło bolało.
Wrocław pozdrawia Lublin . Marta

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl