Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Re: Forum -re.zbiorowy amok:-(
Autor: Piotr Piesik
E-mail: Piotr.Piesik@storczyki.org.pl
Data: sobota, 7 czerwca 2003 22:55:29
Zanim po raz pierwszy otworzył Pan strony PTMO czy Orchidarium ,na stronach tych wielokrotnie poruszano wiele mniej i bardziej ciekawych tematów.Zabierali głos w dyskusjach mniej i bardziej zaawansowani storczykarze.Strony istnieją od dobrych kilku lat.Przeczytałem wszystkie nawet najkrótsze zapytania i odpowiedzi od początku istnienia Forum.I muszę Panu powiedzieć,że różne były pytania i różne odpowiedzi ale rzadko zdarzało się aby ktoś pisał totalne bzdury.
Na dodatek w mojej ocenie-szkodliwe bzdury.
Jeżeli doświadczony storczykarz w osobie Jerzego Dzidzica pisze trochę przewrotnie że storczyki uprawia się prawie tak łatwo jak kapustę to coś w tym jest i warto się temu uważniej przyglądnąć.
Gdybym był początkującym storczykarzem to po takiej zachęcie kupiłbym sobie pierwszego storczyka a i następne aby sprawdzić czy rzeczywiście tak jest.
Po przeczytaniu Pana ,,filozoficznych,,teorii storczykowych można się storczyków rzeczywiście wystraszyć.I tu widzę szkodliwość Pana tekstu.
Może warto mówić kiedy ma się naprawdę coś do powiedzenia a nie mówić tylko po to by mówić.
Jest Pan głęboko urażony że to co Pan pisze komuś się nie podoba.I forma i treść.Pokory potrzeba Panu nie w stosunku do osób-bardziej doświadczonych storczykarzy, ale do tematu storczyków o których niewiele Pan na razie wie.
Tak Forum Orchidarium jak i Forum PTMO są bardzo przyjazne początkującym.Udzielanych jest dziesiątki porad,nawet tych,które nie powinny być udzielane bo są do znalezienia przy pomocy wyszukiwarki a powtarzają się nagminnie-choćby osławione cięcie przekwitłego pędu kwiatowego phalaenopsisa.
Zdziwi się Pan ale w sporej i rosnącej grupie storczykarzy są ludzie różnych profesji,w różnym wieku i z różnymi doświadzeniami storczykowymi.Spotykamy się regularnie na zebraniach kół storczykowych a spotkania,,ogólnopolskie,, odbywają się przy okazji np.większych wystaw.I nie uwierzy Pan ale nie ma tak przywódców bandy jak i szaraków w tym towarzystwie.
Zapewniam Pana,że często mamy różne pogłądy i często się spieramy ale nie w
Pana stylu , wobec powyższego nie podejmę dalszej polemiki i nie rozwinę tematu
sterty krowiego g..... którego nota bene chciał Pan zadać swojemu jedynemu storczykowi.
Pozdrawiam i życzę udanej hodowli pająków.
PP











Powrót do grupy


© Copyright 2026 Orchidarium.pl