Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: pytanie w sprawie nawożenia hybryd Phalaenopsis
Autor: Mariola
E-mail:  
Data: środa, 3 listopada 2010 21:02:21
Witam Państwa serdecznie. Jest to mój pierwszy post na forum. Od 5 miesięcy czytam uwaznie prawie wszystkie interesujące mnie działy dotyczące uprawy falków i dendrobium. Moją przygodę ze storczykami zaczęłam na początku czerwca tego roku. Mam pytanie odnośnie nawożenia. Wiem, że jest bardzo duzo postów poruszających temat nawozenie storczyków, ale ja nie spotkałam sie z odpowiedzią na moje pytanie. Chodzi mi konkretnie o nawożenie storczyków, które wypuszczają nowe pędy kwiatowe, jak równiez tych które wypuszczaja pąki i boczne pędy. Kiedy nalezy rozpocząć zasilanie nawozem? Czy po wykształceniu pełnej lodygi kwiatowej? Czy juz moge wprowadzić nawożenie? Czy w ogóle w okresie jesieni i zimy nie zasilac? Pytam dlatego, ze jest jesien, a moje Phalaenopsis hybrydy (sztuk 18)"szaleją" wypuszczają pędy, wykształcają nowe paki kwiatowe i boczne łodygi z uspionych oczek. Oczywiście nie wszystkie na raz, ale kilka na pewno. Czytałam, że w jesieni inaczej traktuje się storczyki. Jeszcze mam pytanie odnośnie hybrydy dendrobium mobile. Wystawiłam je na balkon w lipcu, bo kupiłam kwitnące pod koniec czerwca. W połowie października wstawiłam je do mieszkania. Martwi mnie to, ze liście mojego dendrobium stały się matowe i sa koloru jasnozielonego. Kiedy je kupiłam listki były blyszczące i ciemnozielone, a teraz stały się wyblakłe i storczyk przestał rosnąc W okresie lata było zasilane nawozem, az do wrzesnia. Wtedy zaprzestałam podlewania, bo tak wyczytyłam w dziale o uprawie dendrobium. Niestety pod koniec października musiałam je nawodnić, bo psb zaczęly się marszczyc i zółknąc, a podłoże w raz z korzeniami odstawało od doniczki. Nie wiem teraz co mam zrobić, aby moje dendrobium znowu było mocno zielone i zaczęło rosnąc. Jeszcze jedno, bardzo podoba mi sie Phalaenopsis mini mark. Czy któs z Państwa wie, gdzie mogę go kupić za rozsądną cenę? Przepraszam bardzo za mój długi post. Jeżeli jest nie na temat, to prosze administratora o jego przeniesienie.
Pozdrawiam serdecznie

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl