Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Re: Dendrobium laevifolium - prośba o pomoc
Autor: Renata
E-mail:  
Data: piątek, 22 października 2010 22:08:03
Dziękuję jeszcze raz. Niestety nie mam lupy ale może pomimo to, bez możliwości dokładnego obejrzenia, warto spryskać je profilaktycznie Ponieważ dziś spryskałam je Topsinem, mam pytanie ile powinnam odczekać z użyciem innego środka chem.przeciw szkodnikom
Co do przesadzenia, to już to zrobiłam i jak pisałam wcześniej, korzenie są ładnie rozbudowane i zdrowe. Postaram się podłoże utrzymywać jednak trochę mniej mokre. Miałam zamiar zamontować je na glinianej doniczce wypełnionej wodą, której jeszcze nie mam, ale w tej sytuacji chyba wstrzymam się z tym, żeby nie męczyć rośliny za bardzo
Pseudobulwy, z których opadły liście robią wrażenie całkiem suchych, a że storczyka mam dość krótko, niepokoiło mnie to i nie wiedziałam czy to jest naturalny proces i jak powinien wyglądać. Wcześniej liście były zielone i ładnie wyrastały. Ogólnie kwiat wyglądał zdrowo. Ostatnio faktycznie zauważyłam, że jeden z liści zrobił się srebrzysty i trochę mnie to niepokoiło. Niestety wcześniej nie miałam do czynienia z przędziorkami, czy innymi owadami (poza wełnowcami) i być może dlatego nie zareagowałam wcześniej

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl