Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Re: vanilla planifolia... temp uprawy ?
Autor: monika w.
E-mail: monika@kompet.net
Data: środa, 13 października 2010 10:26:43
Myślę, że to mimo wszystko nie moja zasługa. Proszę popatrzeć jak gruby jest pęd vanilii, który otrzymałam... Zanim nasze domowe, uprawiane od sadzonek dorosną do takiej grubości w warunkach domowych musi pewnie upłynąć sporo czasu. Nie wiem, jak by się potoczyła dalsza uprawa, gdyby jej nie ukradziono z tego płotu. Być może z roku na rok byłoby gorzej z tym kwitnieniem. Mówiono mi, że pęd vanilii musi mieć ok. 10 m długości i przynajmniej centymetr grubości, aby można było marzyć o kwitnieniu...
Podlewałam ją tak, aby ziemia nigdy nie była przesuszona. Rosła w zwykłej ziemi z ogródka w doniczce o śr. 20 cm. U mnie w domu wilgotność utrzymuje się w ok. 85%, temperatura w ciągu dnia latem 25-32 st. zimą nigdy poniżej 24, nocą nie niższa niż 21 st. Dodatkowo przez okrągły rok parę godzin dziennie działa nawilżacz + wentylatorki, co daje ciągły ruch powietrza. Latem była zostawiana najpierw pod pergolą, razem z innymi storczykami, potem /na moje nieszczęście/ wylądowała na płocie, pod bzem. Jeśli zdarzały się chłodniejsze okresy, zabierałam ją do domu, aby nie było jej za chłodno. Nawoziłam, tak jak inne storczyki, spryskiwałam profilaktycznie preparatami firmy bayer. To wszystko

Powrót do grupy


© Copyright 2024 Orchidarium.pl