Strona główna serwisu Strona główna forum

  Grupa:  Zupa storczykowa

Odpowiedz  Pokaż cały wątek
Temat: Re: niespodzianka
Autor: Piotr Markiewicz
E-mail:  
Data: piątek, 20 listopada 2009 00:30:29
Tak jak już wspominałem dalej chyba najbardziej do orientale podobne o ile Jay ma dobra fotkę bo na innych jest roślina i kolor pędu też ok ale kwiaty bardziej żyłkowane czerwienią..., Bulbophyllum elassonotum jest bardziej żywo/jasnozielone - roślina i bulwy i pęd kwiatowy także.

W tej sekcji jak pisze Siegerist właśnie jest kolor kwiatów ważny, choć oczywiście różnią się też niewielkimi detalami budowy kwiatu.

http://www.orchisasia.org/genre/Bulbophyllum/Bulbophyllum%20orientale/index.html
http://www.orchidspecies.com/bulborientale.htm


Sięgając dalej żółte kwiaty są u orientale, - foto z książki G. Seidenfadena Orchid Genere in Thailand - Bulbophyllum - więc pasuje mi bardzo łącznie z kształtem pochewki z której wyrasta pęd,jedynie u niego chyba ma wyraźniejsze paski na górnych sepalach od zewnątrz kwiatów, no ale to dalej nie świadczy przeciwko wcale... i ciut gęściej położonymi kwiatami... Z jego szkiców: wymiary są takie warżka około 3-4 mm, petale ostro zakończone około 2x2mm - kształt niemal rownobocznego trójkątny - oczywiscie nie aż tak regularny, górna sepala około 5mm, dolne 6-7mm

Pozdrawiam

Piotr


Powrót do grupy


© Copyright 2025 Orchidarium.pl